http://www.gulnazajans-cast.com/
4.Sinemanın Avrupa Kral ve Kraliçe Adayları seçildi

4.Sinemanın Avrupa Kral ve Kraliçe Adayları seçildi

606 Kişi Görüntüledi

Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması’nın 2020 finali için geri sayım başladı. İstanbul’da dördüncü kez yapılacak olan yarışma için başvurularda bütün hızıyla devam ediyor. Yarışma için Türkiye’nin yanı sıra Türklerin yoğun olarak yaşadıkları Avrupa ve Türki Cumhuriyetler’de de elemeler yapılarak sinemaya yeni yüzler kazandırılması hedefleniyor. Bu yılki Avrupa elemeleri ise Almanya’nın Düsseldorf kentinde gerçekleştirildi.

 

Yarışmanın Avrupa sorumlusu Gülnaz Ajans Akademi tarafından gerçekleştirilen eleme Gülnaz Çalıkoğlu’nun sahibi olduğu Düsseldorf’ta bulunan Gülnaz Ajans & Akademi binasında yapıldı.

 

ÜNLÜ SANATÇILAR JÜRİDE YER ALDI

Avrupa elemelerinde adaylar, üyelerini, Tamer Karadağlı (jüri başkanı), Volkan Severcan, Yılmaz Morgül, Gülnaz Çalıkoğlu, Adem & Havva Estetik ve Cerrahi Merkezi sahibesi Özlem Safiye Kurt, Ayça Kuru, Avukat Kasım Aksoy ve Mustafa İsmet Mercan’ın oluşturduğu bir jüri tarafından seçildi. Jüri üyeleri adaylara kendileriyle ilgili ve sinemayla ilgili genel kültür soruları sorarak kısa sohbetler gerçekleştirdiler.

 

Düsseldorf’taki Avrupa elemesinde kadın ve erkek yarışmacılardan birer asil ve birer yedek olmak üzere 4 yarışmacı finalist olarak seçildi. Almanya’da seçilen kadın ve erkek finalistler İstanbul’da 31 Mayıs ve 9 Haziran tarihlerinde Wow Hotel İstanbul Yeşilköy’de yapılacak kampa katılma hakkı elde ettiler.
 

KİMLER FİNALE KALDI

Elemelerde seçilen kadın finalist Linda Gündüz, 19 yaşında ve Kiev doğumlu. Duisburg’ta yaşayan Linda Gündüz 1.80 boyunda ve öğrenci. Erkek adaylar arasından seçilen Şevki Eren Sancak ise 19 yaşında ve Almanya doğumlu. Yarışmaya Lünen kentinden katılan Sancak, 1.85 boyunda ve öğrenci. Jürinin seçim yapmakta oldukça zorlandığı elemelerde Ceyda Pınar ve Yasin Kamat isimli finalistler ise yedek adaylar olarak seçildiler.
 

Whatsapp Destek

Ayşe Güven

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?